Eestimaa omavalitsuste talimängude võitjaks tuli Tartu vald. Samuti saame rõõmustada teise koha võitnud Elva valla ning väikeste valdade arvestuses võitnud Luunja valla üle.
ÜRITUSEST:
Tartu vallas, Tartus ja Otepääl juba kolmekümne üheksandat korda Eesti omavalitsuste talimängud, mis on suurim omavalitsustele suunatud sportlik mõõduvõtmine. 10 erineval spordialal osaleb ligi 1200 inimest – nii oma ala tipud kui (liikumis)harrastajad. Mõõtu võetakse: naiste korvpallis, meeste korvpallis, murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, lauatennises, kabes, males, ujumises ja juhtide võistluses.
Tartu vallale tulid spordibaasidega appi Tartu linn, kus kaasaegses basseinis toimusid ujumisvõistlused. Otepää vallas kihutati traditsiooniliselt mäest alla nii mäesuuskade kui lumelauadadega. Õnneks võttis mägi 150 osalejat vastu heade lumeoludega ja mäesuusatajad said sellel hooajal nautida veel viimaseid laskumisi Eesti nõlvadel. Kokku üheksal spordialal võtsid omavahel mõõtu ligi 1200 sportlast 52 omavalitsusest.
Suur rõõm on tõdeda, et aasta aastalt lisandub uusi omavalitsusi ja osalejaid, kes soovivad talvisest spordipeost osa saada. Juhtide võistlustel lööb kaasa aina enam omavalitsusjuhte, kes on spordipisikuga nakatunud ning peavad oluliseks koos kogukonnaga osalema tulla. Juhtide seas on nii vallavanemaid, linnapäid, volikogu esimehi ning abivallavanemaid ja volikogude aseesimehi. Nii võitis linnade arvestuses juhtide võistluse Eesti parim keskmaajooksja Deniss Ṡalkauskas.
Translate »