Erivajadustega inimeste matkasarja II etapp

23.09.2023 toimub giidiga matk erivajadustega inimestele Põlvamaal Valgesoo matkarajal, samuti külastatakse Karilatsi Vabaõhumuuseumit. Ühine väljasõit Vanemuise alumisest parklast kell 10.30. Kell11.00-14.00 veedetakse aega Karilatsi Vabaõhumuuseumis. Lõunasöök 13.30-14.00 ning seejärel liigutakse Valgesoo matkarajale. Matka giidiks on Taavi Nagel.

Ringikujuline 1,8 km pikkune õpperada keerleb ümber Valgesoo raba.Rajast 200m on krrusakattega rada ning 1,6 km on 1,2 meetri laiust laudteed, rajal infoalused. Rajal on vaadeldavad rabataimestik, “Parunimännik” ning laanekuklaste rikas metsaserv. Matkaraja alguses on vaatetorn ja lõkkekoht. Ratastooli ja lapsevankriga võimalik liikuda kogu raja ulatuses, parkla kõrval on invakäimla.

Valgesoo raba esindab ühte Lõuna-Eesti 21-st avastamist väärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga ning mida soovitatakse loodushuvilistel külastada.

Karilatsi vabaõhumuuseum on omanäoline vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis, mis annab läbilõike Vana-Võromaa eluolust ~100 aastat tagasi.
Muuseumi 5 ha suurusel territooriumil saab kogeda hetki vanaaegsest koolielust, talutöödest ja tundma õppida igapäevaseid aga lihtsaid tööriistu. Traditsioonide ning kommete õpitoad ja -tunnid: suitsusaunakombestik, Võromaa pulmakombed, tähtpäevade pidamine, rahvakalendri aastaring ja veel mitmed muud elamusprogrammid (nt kohtupidamine võru  keeles, vanaaegne koolitund)  viivad külalise Vana-Võromaa inimeste maailmapildi juurte juurde.

Põlvamaal toimuva matka näol on tegu erivajadustega inimestele mõeldud kolme etapilise matkasarja teise etapiga. Oodatud on kõik erivajadustega inimesed Tartumaalt.

REGISTREERI ENNAST SIIN: https://forms.gle/TcUQL6R2wjN7RuUCA

Matkasarja info:

I etapp- 22.04.2023, Väike Väerada- Elva vald
II etapp- 23.09.2023, Voorepalu Põrgurada- Põlvamaa
III etapp- 04.11.2023, Setumaa

Sündmust toetavad Eesti Paraolümpiakomitee ja Kultuurkapital.

.
Translate »