Sõltumatu Tantsu Maraton

Sõltumatu Tantsu Maraton rõõmustab inimesi sel aastal 26. juulil kell 12-20 ja seda esmakordselt Lõuna-Eestis! Kaheksa tunni vältel saab end proovile panna kestvustantsimises, kus muusikat valivad Eesti tuntud DJd. Maratoni tantsupõrandal on kõik võrdsed ja kaasatud. 

 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali esimesel päeval leiab aset Sõltumatu Tantsu Maraton, mis tänavu toimub sümboolselt Eesti maratonihällis, Tartumaa Tervisespordikeskuses. Tantsumaratonil saavad kõik huvilised end proovile panna kaheksa tundi vältavas ühistantsimises, kus kõlab erinevaid žanreid klassikalisest roki ja klubimuusikani. Sõltumatu Tantsu Lavaga koostöös korraldatav tantsumaraton annab võimaluse tantsupõrandal kohtuda erineva kogemuse ja võimekusega inimestel, et tantsida võrdsete võimaluste eest. Aktsiooniga kogutakse annetusi vähenenud liikumisvõimekusega inimeste toetuseks.

 

“Tantsumaraton on oodatud sündmus Eesti kultuuri- ja spordimaastikul, mis ühendab nii loomingulisuse kui ka vastupidavuse. Tantsida tunde järjest pole kerge, kuid teadmine, et sellega tehakse head, pöörates tähelepanu inimestele, kellele liikumine on raskendatud, motiveerib kindlasti edasi pingutama. Liikugem enda, aga ka teiste heaks, sest tantsitud kehas peitub terve vaim,” kommenteerib Sõltumatu Tantsu Lava loominguline juht Triinu Aron.

 

Kohtunikeks on lavastaja-koreograaf ja näitleja Ingmar Jõela, 2023. aasta tantsuauhinna laureaat, koreograaf ja luuletaja Sveta Grigorjeva, tantsukunstnikud ja -õpetajad Raho Aadla, Madli Teller ja Christopher Meier, kes hindavad osalejate loomingulisust ja tantsimise mitmekesisust.

 

Tantsuline vastupidavustest kestab keskpäevast õhtuni välja. Igal tunnil mängivad muusikat erinevad DJ-d ning kogu päevale lisavad särtsu energiast pakatavad päevajuhid, kes lisaks meelelahutamisele on ka võistlejate ergutajad.  Kohtunikud jagavad kogu ürituse vältel mitmesuguseid auhindu ning viimase tunni lõpuks selgub ka maratoni kangelane, kes viib koju rahalise preemia.

 

Tantsumaratonile registreerimine algab 15. mail. Jälgi infot Sõltumatu Tantsu Lava ning Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali kanalites. 

 

Elva linnasüdame ja Tartumaa Tervisespordikeskuse vahel pannakse 26. juulil liikuma ka eribuss, et kõigil oleks võimalus mugavalt tantsumaratonile ja tagasi liigelda – kas maratonist osa võtma või osalistele kaasa elama ning head muusikat nautima. Tantsumaratonile saab kaasa elada ja tantsida ka veebiülekande kaudu.

 

Pärast Sõltumatu Tantsu Maratoni jätkab festivalipäeva õhtut veel ka Improteater IMPEERIUMi etteaste, milles lahatakse humoorikalt heaolu temaatikat ning suvine metsatrall Elva mändide all.

 

Sõltumatu Tantsu Maraton toimub kuuendat korda ning Eesti Liikumis- ja Heaolufestival on Elva linnas toimuva liikumisfestivalide üritussarja kolmas sündmus. Eesti Liikumis- ja Heaolufestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

 

Vaata rohkem: https://visitelva.com/liikumisfestival/

.
 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Translate »