Tartu Rattamatkade suvine sari külastab Tartumaa spordi- ja terviserajatisi.

Eeloleval kevadel-suvel on matkasarja läbivaks teemaks Tartumaa spordi- ja terviserajatised, sest 2023 on nimetatud Liikumisaastaks. Aprilli teises pooles algabki Tartu Rattamatkade uus hooaeg ning püüame sel korral hoogu anda liikumisharrastusele ning põnevate seikluste leidmisele.

Matkasarja kandvaks ideeks on jätkuvalt põhimõte, et rattaga kodukandi avastamine on huvitav, lisaks ka sportlik ja perekeskne harrastus. Linnast välja sõites avanevad uhked maastikud ning  iga hetk võib tunda, kuidas loodus su ümber elab.  Avastad, et ka sina elad ja seda loodusega ühes rütmis.

Loome matkasarja sihtkohtade valikugaga põhjuseid külastada  terviseradasid, matkaradasid ning sportlike harrastustega seotud kohti.  Need kõik asuvad Tartu lähedal ja nüüd on neid taas põhjus külastada. Sihtkohtade valikul on saadud inspiratsiooni osalejate tegasisidest ning kohalike omavalitsuste poolt väljapakutud objektidest.

Matkast osavõtu registreerimine toimub TRM kodulehel www.tarturattamatkad.ee. Matkade sihtpunkte saab külastada kahe nädala jooksul. Igal matkal osalemise registreerimiseks peab teadma vastust kontrollküsimusele, mis kinnitab osalemist.  Kontrollküsimused esitatakse vahetult enne matka algust Tartu Kultuuriaknas, sarja kodulehel ja facebookis.

Infot matkasarja kohta edastatakse sarja kodulehel, Tartu Kultuuriaknas ning Tartu Rattamatkade facebooki lehel.

Jalgrattaga matkamine on lihtne – kõik osalejad alustavad oma retke oma kodust endale sobival ajal. Marsruut, matkaseltskond ja tempo valitakse endale meelepärane. Iseseisvalt võetakse ka vastutus liiklusohutuse eest.

Igal matkal osalenute vahel loositakse välja meeneid. Kooliõpilastele vahel jagatakse eraldi auhindasid. Hooaja lõpus loositakse aga aktiivsemate osalejate vahel välja jalgratas – nii on see olnud juba viimased viis aastat.

Osalemine Tartu Rattamatkade sarjas on tasuta.

Rattamatkade sarja toetab Tartu Linnavalitsus ja Tartumaa Omavalitsuste Liit.

Liikumisharrastus liidab!

 

Translate »