Liikumisaasta on täies hoos ning 21. mai õhtupoolikul toimus “Tartumaa Liigub” seeriaürituse IV etapp. Kokku oli tulnud kohale 115 osalejat 7-st Tartumaa vallast ning lisaks ka mõned kaugemalt tulijad.
.
RATTA-ÖÖ-O puhul oli tegemist rogainiga, ehk valikorienteerumisega. Ette oli antud maksimaalne kontrollaeg (1.5h) ja selle aja jooksul tuli läbida võimalikult palju maastikule paigutatud punkte orienteerumiskaardi abil. Kõik punktid olid väärtusega 1. “Tartumaa Liigub” sarja eesmärk on võimalikult paljud inimesed liikuma saada ning jõuda ka nendeni, kes igapäevaselt ei liigu. Seetõttu parimaid antud sündmusel välja ei selgitata ning üldjuhul ka aega ei võeta. Sel korral ajavõtt toimus ning seega on kõigil huvilistel võimalik tulemustega tutvuda SIINVäiksematele osalejatele oli loodud eraldi lasterada, mille läbimine oli võimalik ka lapsekäru ning lastejalgrattaga. Kõigile lõpetajatele pakuti saiakest ja teed ning riputati kaela osalusmedal. Lisaks loositi välja loosiauhindu. Peaauhinna laste jooksuratta võitis Sanna Sööt Tartu vallast, teised auhindade võitjad:

 

Lenna Lotta Urmann, Tartu vald
Paul Egert Avi, Kastre vald
Luca Lomp, Kastre vald
Kristelle Vulf, Peipsiääre
Marii-Isabel, Allikberg Muu
Jane Lindpere, Kastre vald
Eilika Manglus, Kastre vald
Anita Laanejõe, Tartu linn
Indrek Karja, Tartu linn
Koidula Grauberg, Kambja vald
Kristjan Karabelnik, Tartu vald
Tiit Sepp, Tartu linn
Allar Kivil, Tartu vald
Sten Erik Männik, Tartu vald
Veiko Saksniit, Tartu vald
Erold Kaldamäe, Peipsiääre vald
Jasper Allvere, Kastre vald
Liise Anton, Tartu vald
Priit Lomp, Kastre vald
Kauri Novikov, Kambja vald

.
Antud üritustesarja juures on uuenduslik see, et selgitatakse välja Tartumaa kõige aktiivsem piirkond. Selleks jagatakse ürituse osalejate arv piirkonna elanike arvuga. Selle arvestuse järgi olid antud etapi kõige aktiivsem Kastre vald, kellele järgnesid Tartu vald ja Peipsiääre vald. Numbriliselt oli kõige rohkem osalejaid (34) kohal Tartu linnast, kellel järgnesid Tartu vald (32) ja Kastre vald (24). Üldkokkuvõtes on pärast nelja etappi paremusjärjestus järgnev:
.
.
TULEMUSED SIIN
VAHEAJAD SIIN
TÄPSEM INFORMATSIOON JUHENDIST.
REGISTREERIMISLINK: SIIN
FACEBOOKI ÜRITUSE LINK: SIIN
Translate »