Pühapäeval 17. septembril toimus Luunjas sarja Tartumaa Liigub raames põnev Luunja Nutiorienteerumine, kus seikles 22 võistkonda 66 osalisega.
.
Seiklusliku elemendina on kaardilt ära võetud punktid ja nende asemel on numbrite ja tähistega tähistatud ruudustik. Punkte ei ole kaardile märgitud ja sa pead need ise tuvastama läbi “Laevadepommitamise koordinaatide” Äpis on iga punkti ees kirjas punkti asukoht. Kui punkti ees on H4, siis see punkt asub kuskil H4 ruudus.
Tiimi peale oleks vaja ühte täis akuga nutitelefoni. Sobib nii Android telefon kui ka iPhone. Tiimi suurus võiks olla 2-5 liiget.
Punkte on rajal kuni 40, neid võib läbida vabalt valitud järjekorras. Iga punkti väärtuseks on 5 punkti. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Punktideks on ajaloolised ja põnevad kohad(hooned, mälestuskivid, skulptuurid, infotahvlid jne). Kui punkt on kadunud või rikutud, siis vali punkti asukohas vastuseks Punkt kadunud!
Seikluse kontrollaeg on 2 tundi, millest 1,5 tundi on normaalaeg ja sellele järgneb üks 30 minutiline lisaaeg. Lisaaja kasutamine võtab tiimilt maha 1 punkti iga minuti tagant. Seigelda võib ainult jalgsi. Lapsed vanuses kuni 12 aastat võivad kasutada ka jalgrattaid.
Seikluskaarte on 1 ja see on A4 formaadis
Punkte saad fikseerida punktist 50 meetri raadiuses ja selleks peaks olema sisselülitatud telefoni GPS. Lõpetamiseks vali Finish ja vali F
Seikluse tulemusi näeb peale seikluse lõppu lingilt: https://nutilogi.web.app/Luunja23
********
Seiklusel kasutame punktide fikseerimiseks seikluse äppi nimega Nutilogi. Äpp toimib nii Andorid kui iPhone telefoni peal:
Äpi leiab nii Play poest kui ka App storest.
KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI
1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Nutilogi (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni kaudu.
4. Vali loetelust sobiv seiklus: Luunja 23.
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti vali loetelust punkt ja vali vastuste hulgast õige vastus.
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale. iPhone puhul vali õige vastuse variant ja libista õige vastus vasakult paremale.
9. Punkt ongi fikseeritud.
10. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb siis automaatselt lukku.
Stardis näeme!
Translate »