Tartumaa Liigub- Kastre vald

Tartumaa Liigub sari lõppes 19. novembril sündmusega “Liikumisaasta Grande Finale ja Suur Paraspordipäev”. Antud üritusel oli kohal üle 200 osaleja, kellest suure osa moodustasid erivajadustega inimesed. Aasta jooksul toimus Tartumaa Liigub sarjas kaheksa etappi ning üldkokkuvõttes osutus kõige aktiivsemaks omavalituseks Kastre vald.

Tartumaa Liigub viimasel etapil toimusid erinevad paraspordi tegevused, fitness treeningud ning parimate autasustamine. Üllatusesinejana astus lavale Karl Killing. Tartu Ülikooli Spordihoones alustati päeva  Move&Tone treeninguga, seejärel toimus Zumba, ratastoolizumba, terapeutiline võimlemine ning seljatreening. Kergejõustikualal oli kogu päeva jooksul võimalik tutvuda paraspordialadega. Ratastoolikorvpall, parasulgpall, parajõutõstmine, boccia, ratastoolikurling, ratastoolitennis, paramäesuusk ja paralauatennis osutusid inimeste seas vägagi populaarseks. Lisaks toimus kergejõustikualal ka laps ja lapsevanem võimlemine ning parakarate etteaste. Kuna tegu oli Liikumisaasta lõpuüritusega, siis loositi päeva jooksul välja palju erinevaid auhindu ning tunnustati parimaid. Eriauhinna said kõik osalejad, kes olid Tartumaa Liigub sarja kaheksast etapist osalenud vähemalt kuuel. Selliseid inimesi oli kokku 24. Tartumaa Liigub kõige aktiivsemaks omavalituseks osutus Kastre vald, kes tõi üritustele kohale 4.98% elanikkonnast ehk 304 inimest. Palju Õnne!

Parimatele panid auhinnad välja Aura Veekeskus, Eesti Rahva Muuseum, Astri Arena, Bigbank Tartu, Tartu Ülikool Maks & Moorits, Jääaja Keskus, Elistvere Loomapark, Kõrveküla Spordihall, Luunja Kultuuri Vabaajakeskus, Lohkva Spordihoone, GRÜNE FEE, ECU tallid, Nõo Spordikool, Tõravere Observatoorium, Nõo Lihatööstus, Lange Motokeskus, Vooremäe Tervisespordikeskus, Kelgukoeramatkad, Eesti Põllumajandusmuuseum, Ülenurme spordihoone, Eesti Spordimuuseum, Järvemuuseum Akva:rium, Vara Sport SA, Toyota Eesti, Abivahendikeskus Invaru, ORTOPRO, Order of Malta Estonia, Liikumisaasta 2023, Eesti Paralümpiakomitee/Estonian Paralympic Committee, Tartu linn, Tartumaa Omavalitsuste Liit. 

Ürituse peakorraldaja Martin Thomson sõnas sarja viimase etapi kohta: “Mul on äärmiselt hea meel, et meil õnnestus enda üritus siduda Suure Paraspordipäevaga ning jõuda seeläbi sihtgrupini, keda tihtilugu ei kaasata.  Ühe ereda hetkena meenub ratastoolizumba, kus kõrvuti tantsisid toolidel istuvad inimesed ning ratastoolis olevad erivajadustega inimesed. Väga tore oli näha liikumisrõõmust saadud sära nende inimeste silmades ning minul tegi see hetk küll südame soojaks. Tõin ka Aktuaalsele kaamerale antud intervjuus välja, et meie eesmärk on pakkuda tegevust kõigile sihtgruppidele, alustades imikutest lõpetades eakate ja erivajadustega inimestega. Usun, et seda kõike Tartumaa Liigub sari aasta jooksul ka inimestele pakkus. Minu arvates moodustasid kaheksa Tartumaa Liigub etappi ühtse terviku ning asjad õnnestusid hästi. Kindlasti oli ka palju õppida, kuid esimese aasta kohta sujusid asjad pigem hästi. Saime Tartumaa Liigub sarjast kõvasti indu juurde ning kindlasti kavatseme sellega jätkata ka uuel aastal.

Tartumaa Liigub paremusjärjestus:

I.-   Kastre vald 4,98%
II.-  Nõo vald 3,31%
III.- Kambja vald 2,83%
4.-  Elva vald 2,34%
5.-  Peipsiääre vald 2,12%
6.-  Luunja vald 0,82%
7.-  Tartu vald 0,65%
8.-  Tartu linn 0,39%

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/7Acc8x9yfYCHqRZq9

Translate »