2022 aasta Tartumaa Meistrivõistlused toimusid 10.12.2022 Aura Keskuses, Turu 10, Tartu.

🖲 22 ujujat võitsid vähemalt kaks medalit
👸Kertu Kaare, kes võitis Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudengina neljal alal Tartumaa meistritiitlid, sai täna 21-aastaseks. Esikohad võitis Kertu 50 m vaba- (27,29), selili- (30,82) ja liblikujumises (29,75) ning 100 m kompleksis (1.10,75).
👩‍🏭Anett Pärismaa (USK), kelle õpilased said päeva teisel võistlusel, Talvestartidel, medaleid kaela ja kes õpib Tartu Ülikoolis reaalteadusi, tähistas täna 23nda eluaasta täitumist. Anett käis viiel korral poodiumil – kahel korral hõbemedalite ja kolmel korral pronksmedalite järel.
🥇🥇🥇🥇🥈Tubli ja eduka kiirustreeningu tegi Siim Kesküla (USK), kes edestas Kaaret ühe hõbemedaliga: kokku neli võitu ja üks teine koht. Kulla loovutas Siim 50 m selilis treeningkaaslasele Karl-Eric Otile 0,02 sekundiga, ajad vastavalt 28,92 ja 28,94.
🥉Karl-Ericu (USK) teine medalivõit oli 100 m kompleksis – tasuks pronks (1.05,10)
🥇🥇🥈🥉 Neli kaunist Tartumaa meistrivõistluste medalit võitis
Raigo Häelme 26+ meeste konkurentsis, olles kiireim päeva viimastel aladel, 50 m liblikas (32,63) ja 100 m kompleksis (1.17,38). Raigole hõbe 50 m rinnulis ja III koht 50 m selilis.
🥇🥈🥈🥉🥉Timo Arujõe ületas Häelmed medalivõitude poolest, kuid esikohti oli ühe võrra vähem. Timo oli kiireim 50 m rinnulis ajaga 38,47 sekundit, lisaks hõbemedalid 50 m vaba- ja 50 m liblikujumises ning 50 rinnuli ja 100 m kompleksujumises.
🥇🥇 Meeste 26+ vanuseklassis oli tase omaette kahel alal startinud Roland Mölder (Tartu Ujumisklubi), kes võitis kindlalt nii 50 m vabalt (26,15) kui 50 m selili (31,26).
🥇🥇🥉🥉🥉 Viie medali klubisse kuulus neil võistlustel Artjom Alteberg (USK), kes võitis 2006-1997 s.a. 50 selili (27,95) ja 100 kompleksi (1.00,18), ning oli kolmas 50 m vabas (24,65), liblikas (26,45) ja rinnulis (29,86).
🥇🥇 Roose Ralf (Tuk) võitis 50 m rinnuli ja 50 m liblikat aegadega 28,53 ja 26,11 sekundit. Kas tead, et liblikujumine kasvas välja rinnuliujumisest ja sai iseseisva ala õiguse alles 1953-ndal aastal.
🥇🥇🥈 Heleriin Haljaste (2007) võitis nooremate tüdrukute krooli ja liblika sprindi (ajad vastavalt 28,29 ja 31,26), olles II 100 m kompleksis (1.14,48).
🥇🥇🥈 Adele Roop pli võitmatu 50 m selilis (31,75) ja 100 m kompleksis (1.11,71) ning võitis II koha 50 vabaujumises (28,56).
🥇🥈🥈🥈 Grete Tsäro sai alavõidu 50 m rinnulis, 50 m vabaujumises, 50 m selilis ja 100 m kompleksis tuli tunnistada Kertu Kaare paremust.
Nooremate daamide vanuseklassis võitis 🥇🥇🥈 Helena Peik 50 m vabalt ja 50 m rinnuli, 50 m seliliujumises võttis kindla võidu triatleedida tuntud Helena ees 🥇Helerin Koppel. 🥈🥉🥉 Luise Puule tasuks kolm medalit – hõbe 50 m vabas, pronksid50 m rinnulis ja selilis. Sportimine tehtud, siirdus Luise otsejoones oma isa 80-aastasele juubelile pealinna suunas!
🥈🥉Multitalent Kairi Ustav võttis sel korral ette vaid kaks ala ja sai esmakordselt kaela medalid basseiniujumises: pronks 50 m vabas ja hõbe 50 m rinnulis.
🥈🥈 Kris Sirk ja Toomas Tanel Tammer (Tuk) võitsid mõlemad topelt hõbedad. Sirk 50 m rinnulis ja 100 m kompleksis nooremate meeste seas, seevastu Tammeri hõbemedalid polegi tema jaoks väga trditsioonilistel aladel. Eelkõige pikamaa ujujana tuntud Tammer oli teine nii 50 m liblikas (26,26) kui 100 m kompleksis (1.02,34).
Gregor Laht (Tuk) pääses poodiumile viiest ujutud alast kolmel: 🥈 50m vabas, 🥉50m selilis ja 🥉50 m liblikas
Teele Kaevats ja Silver Lauri (mõlemad Tuk) võitsid mõlemad hõbeda ja pronksi – Teelele hõbe 50 rinnulis ja pronks 50 selilis, Silverile hõbe 50 liblikas ja pronks 50 m rinnulis.
🥈🥉 Krete Sibul 50 liblikas II ja 100 m kompleksis III
🥉🥉 Kaspar Arold võitis haigusest väljatuleku järel kaks pronksi: 50 m selilis ja 100 m kompleksis, kusjuures seliliujumises jäi esikohta lahutama vaid 7 sajandikku.
Ühe medali võitsid:
🏅USKist: Isabel Annus, Emma Elise Neier, Nikita Kazarevski, Toomas Türn, Gerd Johan Lessing, Gerli Savila, Andreas Soosaar
🏅Tukist: Mattias Vool, Margaret Raidmäe, Karel Seli, Aleksei Pashenkov
🏅Yessist: Birgit Rõõm,
🏅Tartu Ujumisklubist: Siim Holts,