Tartumaa Liigub teine etapp viib osalejad Peipsi järvele

Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaasta 2023 kutsub eestimaalasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel erinevaid liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõigile jõukohaseid võimalusi liikumiseks üle Eesti. Liikumisaasta eesmärk on inspireerida Eesti inimesi leidmaks tee regulaarse liikumisharjumuse juurde ning olla seeläbi tervemad ja õnnelikumad.

Liikumisaasta on toonud Tartumaale sarja, kus läbi aasta toimub üritus “Tartumaa Liigub 2023”. Kogupere liikumissari, mille raames on kaheksas omavalitsuses võimalik nautida kaheksat erinevat liikumisviisi. Teine etapp 5. märtsil toob osalejad Peipsiääre valda, kus valla ja Sibulatee võrgustiku eestvõttel toimub tõukekelguvõistlus Kolkja Kelk koos Talveprääznikuga Peipsil. Registreerimine võistlusele on täies hoos.

Kolkja Kelk on traditsiooniline üritus väikeses Kolkja külas Sibulateel. Tõukekelgud on siinsele rahvale olnud asendamatud talvised abimehed külatänavatel liikumiseks. Esimene tõukekelguvõistlus viidi siin läbi juba 2010. aastal Peipsimaa Külastuskeskuse eestvõttel.

Kolkja Kelgu võistlusega on ühendatud Talveprääznik. Võistluste üks korraldajatest, Sibulatee võrgustiku eestvedaja Liis Lainemäe selgitab: „Talveprääznik tähendab, et Peipsi jääle sätivad end üles ka kohaliku toidu pakkujad ning koos rahvatantsijatega Alatskivi naisrühmast Kassikangas, Ranna rahvamaja naisrühmast Laine ning segarahvatantsurühmast Torbikud saab tantsu keerutada. Kohal on ka nii Kolkja Kelgu kui Peipsimaa maskott kala Rääbu.“

Ühisstardiga tõukekelguvõistlusel võetakse mõõtu erinevates vanuseklassides: kuni 7, 8-12, 13-16 ja 17+ naised ning 17+ mehed. Teatevõistlusele saavad end kirja panna neljaliikmelised meeskonnad – ei ole oluline, on seal mehed, naised või lapsed, kõik saavad osaleda. Ehk kokku saab panna tiimi nii perekonnast, sõpruskonnast kui kolleegidest. Võistlema oodatakse nii neid, kellele on sportlik saavutus oluline kui eelkõige neid, kes soovivad nautida pühapäeva. Registreerimine võistlustele on täie hooga käimas Sibulatee kodulehel.

Võistlusklasside paremaid tunnustatakse, igaüks saab kaela Kolkja Kelgu imetoreda medali (mis ei ole üldse klassikalise medali moodigi). Korraldajatel on õigus välja anda ka eriauhindu; näiteks toredama kostüümi või ägedama meeskonnatunde eest.

Tartumaa Liigub kaheksa etapi järel selgub selgub Tartumaa kõige aktiivsem omavalitsus: igal etapil loetakse kokku eri piirkondade osalejad ning jagatakse seejärel osalejate arv piirkonna rahvaarvuga. Kõigile, kes osalevad kaheksast etapist vähemalt kuuel, on tagatud vinged auhinnad. Ürituse esimeseks etapiks oli Kastre vallas Vooremäel toimunud “Talvetrall”. Osalejaid oli üritusel igast omavalitsusest ning kolm kõige aktiivsemat piirkonda olid Kastre vald, Kambja vald ja Luunja vald.

Facebooki event: https://www.facebook.com/events/519663993490450
Lisainfo ja registreerimislink: https://www.sibulatee.ee/uritused/kolkja-kelk-ja-talvepraaznik-peipsil-2023/

Osalejate arvu paremusjärjestus pärast 1. etappi:

I- Kastre vald 2,30%
II- Kambja vald 0,44%
III- Luunja vald 0,12%
4.- Peipsiääre vald 0,09%
5.- Nõo vald 0,09%
6.- Elva vald 0,05%
7.- Tartu linn 0,05%
8.- Tartu vald 0,02%

Etapp Piirkond Asukoht Kuupäev Nimi Liikumisviis
1. Etapp Kastre Vald Vooremäe 22.01.2023 “Talvetrall” Suusatamine
2. Etapp Peipsiääre Vald Kolkja, Peipsi järv 05.03.2023 “Kolkja Kelk” Tõukekelk
3. Etapp Nõo Vald Vapramäe 30.04.2023 “Liigume Vapramäele” Ratas, Jooks, Kõnd
4. Etapp Tartu Vald Raadi 21.05.2023 “Ratta ööorienteerumine” Jalgratas
5. Etapp Elva Vald Elva Keskväljak 16.06.2023 “Südaööjooks” Kepikõnd, Jooks
6. Etapp Luunja Vald Luunja 17.09.2023 “Nuti seiklusorienteerumine” Orienteerumine
7. Etapp Kambja Vald Ülenurme 05.10.2023 “Poldrijooks” Jooksmine
8. Etapp Tartu Linn TÜASK Spordihoone 19.11.2023 “Liikumisaasta Grande Finale” Fitness/aeroobika

 

Translate »